2013 m. kovo 1 d., penktadienis

Kvietimai į vestuves

Kovo mėnuo gali būti drąsiai laikomas aktyviausiu kvietimų mėnesiu, kai dienomis kuriami tekstai sapnuojasi naktimis, renkamasi tarp medinių, popierinių, rankų darbo, spaudos darbų variantų, galvojama - rašyti ranka, samdyti kaligrafą, o gal spausdinti, su kaspinėlių ar be, o į ką įdėti..? Bandom visą chaosėlį išnarplioti ir čia surašysim apie kvietimus viską, kas yra Supermenų galioje. 

Nr. 1 Kas yra kvietimas? 

Supermenai: jūsų šventės vizitinė kortelė. Jeigu nežinot, kaip atrodys ir kokią emociją kurs jūsų šventė, neskubėkit gaminti ir dalinti kvietimų. Jie turėtų derėti su bendru šventės stiliumi. Pabandykit patys sau pasekti mintyse vaizdingą pasaką, kokia bus jūsų šventė. Apžvelkite savo aprangą, ceremonijos ir šventės vietą. Kas esate jūs patys ir kaip žiūrite į šventę? Linksmai, rimtai, šmaikščiai, preciziškai, santūriai... Padarykite testą - nieko apie jūsų vestuves nežinančiam žmogui parodykite planuojamą kvietimą ir paprašykite, kad jis apibūdintų, kokios bus vestuvės, sprendžiant iš kvietimo. Pagal atsakymus galima spręsti, ar rašymo stilius, šriftas, vizualinis sprendimas ir tekstas transliuoja tai, ką norite perteikti. NR. 2 Koks gali/turi būti tekstas?

Supermenai: net jeigu užsisakysite pagaminti kvietimus kažkur, labai patariam tekstą rašyti patiems. Juk vestuvės jūsų! Nuo ko pradėti? 

 • FAKTAI:Atsakykite į pagrindinius klausimus: Kas? Ko? Kam? Ką? Kur? Kada? Taip, kvepia mokykla, kurios žinių vis prisireikia :) 
 • CITATOS: Apsispręskite, ar kvietime naudosite jūsų mėgstamą citatą iš filmo, knygos (poezijos rinktinės ar auksinių minčių knygos:);
 • ISTORIJA-PUNKČIUKAI: Kvietimas gali būti tradicinis tekstas arba informacija pateikiama blokeliais. 

 • ILIUSTRACIJOS: tekstas gali būti labiau iliustruotas negu, kad žodinis :) Gali! Akivaizdūs pvz. - foto/video kvietimai :) kur teksto formatas - tik pagrindinė informacija, pateikiama įvairiausiomis formomis - ant kortelių, vėliavėlių, sudėliojama iš smulkių daikčiukų...

 • PRIEŠISTORĖ: Kvietimas gali būti ir jūsų pažinties istoriją pateikiantis dokumentas. Čia verta pagalvoti apie tuos svečius, kurie nepažįsta jūsų arba jūsų vyro/žmonos; apie tuos, kurie kolekcionuoja kvietimus ir periodiškai išsitraukia juos iš stalčiaus; galų gale apie įgimtą žmonių smalsumą; bet finale - darykit tik taip, kaip norisi jums, nes šventė bus jūsų, kartokit tai, kaip mantrą;

 • UŽUOMINOS: Tai reiškia, kad jeigu norite, kad svečių dovanojamos gėlės (būtų raudonos, vietoj jų būtų knygos ar žaislai), o vokeliai (balti ir su aiškiu turiniu; pati nuobodžiausia dovanos idėja) - suraskite būdą, kaip tą pasakyti kvietime subtiliai. Pvz. jeigu jaučiat, kad kviečiami giminaičiai dar palaiko šakočių idėją, sumaniai užsiminkite apie tai, jog įspūdingu desertų stalu jau pasirūpinote ir nieko papildomo jam neprireiks :)
 • TESTAS: kai apsispręsite, pabaigsite, paklauskite, ar tai tikrai tekstas į jūsų vestuves? :) 
 • P.S. Kai siųsite kvietimų gavėjų sąrašą maketuotojams - perskaitykite jį bent pora kartelių jūs ir jūsų būsimas sutuoktinis - ramiai, išsamiai. Pagal etiketą pirmiausiai rašoma moteris, tada vyras, aišku galimos išimtys. Jeigu gaminsite iškart ir stalo korteles - gali skirtis informacija (pvz. kvietime bus tėveliai vieni, kiti, treti, o kortelėse - vardai, tad nurodykite su pastabomis). 


Nr. 3 Technologiniai sprendimai

 • Popierinis;
 • Ant drobės;
 • Medinis;
 • Stiklinis; (organinis stiklas);
 • Plastikinis;
 • Skaitmeninis;
 • Jungiantis įvairias technikas.


Nr. 4 Popierinių kvietimų išraiškos:

Vienpusė/dvipusė kortelė; 


Tradicinis atverčiamas;Netradicinės formos;


Išlankstomas;


Lankstinukas;


Susuktas; butelyje ar dėžutej;


Pjautas lazeriu;Langinių principo;


Su nuotrauka;


Ažūriškas;


Su tapybos ar akvarelės elementaisNr. 5 Kvietimo "rūbelis"

Vokas;


Dėžutė;"Įmautė" -dėkliukas


Netradicinis daiktas; (butelis)


Medžiaginis maišelis;


Įdėtas į knygą;


Nr. 6 Staigmenėlės

Jeigu kvietimu siekiate ne tik informuoti, bet ir nustebinti jo gavėjus - sukurkite mažą intrigą. Tai galėtų būti jūsų mėgstami saldainiai, smagi nuotrauka (priešvestuvinės fotosesijos arba jūsų tėvų vestuvių), mėgstamo patiekalo receptas, spalvinis akcentas, kurį svečiai galėtų atsinešti į vestuves ir kurti vientisą atmosferą. Leiskite fantazijai kurti ne šabloniškus, o jūsų šventės stilių atspindinčius asmeniškus kvietimus. Kvietimas - jūsų šventės vizitinė kortelė. 
Mūsų kūrybinė komanda siunčia linkėjimus jauniesiems:
 • kurie laukia kvietimų;
 • kuria tekstus ir jau tuoj tuoj mums atsiųs ;)
 • dalinasi su mumis neįtikėčiausiomis kvietimų vizijomis;
 • tiems, kurie suprato, kad kvietimai - reikalas rimtas. Ir be kūrybinės komandos - Supermenai galių - jums nepavyks šio projekto įgyvendinti - laukiam laiškų - klausk@supermenai.lt, mums labai patinka kurti, konsultuoti, gaminti ir stebinti. 

Paskutinis P.S. Kvietimus įteikti gyvai irgi darbas, padarykite jį efektyvų, tarkim, pasiteiraukite žmonių, ar jie pvz. visai neseniai netapo vegetarais ar žaliavalgiais :) Tokia informacija pravers planuojant meniu. 

Tekstas, struktūra: Super Agnė
Iliustracijos: Super Laura


1 komentaras:

Estela rašė...

Kvietimai - staigmena pasirodė labai originali idėja. Manau, kad tokie puikiai tinka tiek vestuvėms, tiek gimtadieniui ar kokiai kitai svarbiai progai.

Rašyti komentarą